СОДРЖИНА

Стивен Спилберг го режира актерскиот настап на двократниот добитник на „Оскар, Даниел Деј-Луис, во филмот „Линколн, кој претставува расветлувачка драма што се фокусира на бурните последни месеци на 16-от претседател. Во нацијата што е поделена поради војната и огромните промени, Линколн презема дејства за да ѝ стави крај на војната, да ја обедини земјата и да го укине ропството. Со морална храброст и со жестока решеност да успее, неговите избори во критичните мигови ќе им ја променат судбината на идните генерации.

Слики

ЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Александар Велики (1956)

  image
  Легендарни македонски краљ и освајач Александар Велики родио се 356. године пре Христа, као син македонског краља Филипа Другог и прелепе епирске принцезе...
 • Отпор (2020)

  image
  Марсел Марсо (Џеси Ајзенберг) жели живот за уметност. Током дана ради у очевој месари, овај надарени пантомимичар жели да оствари свој сан на градској малој сцени...
 • Доушник (2017)

  image
  Двоје најславнијих глумаца своје генерације, трострука Оскаровка Мерyл Стрееп и двоструки Оскаровац Том Ханкс по први пут заједно у историјскојј политичкој драми...
 • Александар Велики (2004)

  image
  Ремек делото на Оливер Стоун „Александар Велики“ е спектакл за животот на најголемиот воин на сите времиња, војсководец кој освои 90% од познатиот свет пред да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.