СОДРЖИНА

Стивен Спилберг го режира актерскиот настап на двократниот добитник на „Оскар, Даниел Деј-Луис, во филмот „Линколн, кој претставува расветлувачка драма што се фокусира на бурните последни месеци на 16-от претседател. Во нацијата што е поделена поради војната и огромните промени, Линколн презема дејства за да ѝ стави крај на војната, да ја обедини земјата и да го укине ропството. Со морална храброст и со жестока решеност да успее, неговите избори во критичните мигови ќе им ја променат судбината на идните генерации.

Слики

ЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколнЛинколн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ЈУЛИЈ ЦЕЗАР (2002)

  image
  Епски приказ на Јулиј Цезар, последниот римски диктатор, чија смрт воедно го означува крајот на Римската Република. Оваа приказна ги бележи и неговите воени...
 • Џингис-Кан - воин и владетел (2007)

  image
  Нераскажана приказна за големиот Џингис-Кан! Наградуван филм на рускиот режисер Сергеј Бодров, кој фрла светлина врз животот и легендата за Џингис-Кан. Ја следиме...
 • Бошко Буха (1978)

  image
  Прича о најмлаѓем пиониру и партизану Бошку Бухи, родом из Вировитице. Детињство његове генерације сурово је прекинуо рат, присиливши њега и његове вршњаке да...
 • Перо (2000)

  image
  Ретко, али ипак, повремено, људски род се соучи са онима који преиспитују основне поставке друштва, који пробијају саме границе моралности, негирају старе,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.