Содржина

Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие сите луѓе во универзумот.

Слики

Ридиковите хроникиРидиковите хроникиNBCUNBCUNBCUРидиковите хроникиРидиковите хроникиРидиковите хроникиРидиковите хроникиРидиковите хроникиРидиковите хроникиРидиковите хроникиNBCUРидиковите хроникиРидиковите хроники

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Јас сум четвртиот (2011)

  image
  Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој...
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  image
  Од режисерот Џастин Лин и продуцентот Џ. Џ. Абрамс пристигнува еден од акционите филмови со најдобри критики годинава. Одејќи на спасувачка мисија во длабоката...
 • Стелт: Невидљиви бомбардер (2005)

  image
  Дубоко инволвирани у програм врхунске тајне мисије, тројица пилота се боре да програм вештачке интелигенције ставе под контролу... пре него ова започне следеќи...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.