Содржина

Ово је пре свега прича о пријатељству четворице младиќа који се не либе да употребе силу да би живели живот какав желе. Њих четворица не верују ником другом изван свом тиме, што је можда и кључан фактор да би били успешни мафијаши.

Слики

Мафијаши

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Човек од доверба (2018)

  image
  Приказна за Бери Минков, млад харизматичен бизнисмен кој станува богат директор и доаѓа до самиот врв со помош на лаги, измами и кражби.
 • Си било еднаш во Америка (1984)

  image
  Ова е приказна во која се следат судбините на четири пријатели од детството во старата еврејска четврт во Њујорк, до нивната зрелост како озлогласени гангстери во...
 • Смрт на Нил (2022)

  image
  Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи,...
 • Пуштете го (2020)

  image
  Дајан Лејн, номинирана за Оскар, и Кевин Костнер, добитник на Оскар, играат заедно во овој трилер кој се одвива во 60-тите како пензионираниот шериф Џорџ Блеклиџ...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.