рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

Слики

Неопростиво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Утврдување на смртта (2001)

  image
  Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата...
 • 400 удари (1959)

  image
  За своето филмско деби Франсоа Трифо, критичар кој стана режисер, црпи инспирација од своето проблематично детство. Во филмот „400 удари“ игра Жан-Пјер Леод во...
 • Плен (1952)

  image
  Дечак Роби, сироче, током играња случајно изазива мањи пожар у куќи и у страху због казне која му следи скрива се по лондонским хаусторима. Уточиште проналази у...
 • Кум (1972)

  image
  Добитник на три „Оскари“, вклучувајќи ја и онаа за најдобар филм, „Кум“ е трогателна приказна базирана на романот на Марио Пузо за опасните животи на моќното...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.