Содржина

Комедија Стивена Содерберга о човеку са много талената и шарма, који проводи дане јуреќи амерички сан из многих углова - као граѓевински радник, аутомеханичар, столар. Меѓутим, током ноќи он постаје стрипер.
Врели Мајк (Ченинг Тејтум) је човек са много талената и шарма. Он проводи дане јуреќи амерички сан из многих углова - као граѓевински радник, аутомеханичар, столар. Меѓутим, током ноќи он постаје магија.
Овај стрипер годинама је развијао свој оригинални стил и запањујуќе плесне покрете. Што га жене више воле, троше више новца, а власник клуба Далас (Метју Меконахи) је задовољнији.
Врели Мајк узима под своје новајлију (Алекс Петифер) и учи га тајнама заната, док истовремено за себе покушава да створи живот ван стриптиза.
Ствари се компликују када се у њихов живот уплете новајлијина сестра Брук (Коди Хорн).

Слики

Врели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели МајкВрели Мајк

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пес (2022)

  image
  Поранешниот воен ренџер Бригс добива задача да се грижи за воено обучениот пес на паднат војник. Неговата мисија е да се транспортира песот на другиот крај од...
 • Изгубени во преводот (2003)

  image
  Истрошен средовечен актер (Бил Мари) и млада жена (Скарлет Јохансен) се среќаваат и ги истражуваат Токио и своето взаемно незадоволство од животот во овој филм...
 • Долг пат кон дното (2014)

  image
  Четири странци се сретнуваат една новогодишната ноќ на врв на зграда во Лондон, сите со намера да се самоубијат. Случајната средба им го ремети планот но дали...
 • Професионалац (2003)

  image
  Култна представа Душана Ковачевиќа Професионалац, са легендарним Данилом Батом Стојковиќем у главној улози, преточена је у истоимени филм. Комад настао 1989....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.