Содржина

Кога писателот на комедии Чарли Барнз се среќава со њујоршката пејачка Ема Пејџ, тие формираат неочекувано, но смешно и емотивно пријателство игнорирајќи ја возраста и редефинирајќи го значењето на љубовта и довербата.
Ветеранот писател на комедии Чарли Барнз (Били Кристал) создава неочекувано, но сепак смешно и емотивно пријателство со Ема Пејџ (Тифани Хедиш) која е пејачка од Њујорк во новата комична драма „Тука и денес“. Ема – неочекуван добитник на награда за ручек со легендата на комедијата, покрај тоа што не знае кој е тој – почнува лошо со Чарли (помислете на алергија на морска храна, посета во болница, и инјекција за алергии). Без да помине долго време, двајцата наоѓаат еден во друг некој вид на сродна душа, создавајќи силна врска што ја занемарува разликата во години и ги редефинира значењата на пријателството, љубовта, и довербата

Слики

Тука и денесТука и денесТука и денесТука и денесТука и денесТука и денес

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Долг пат кон дното (2014)

  image
  Четири странци се сретнуваат една новогодишната ноќ на врв на зграда во Лондон, сите со намера да се самоубијат. Случајната средба им го ремети планот но дали...
 • Мажи, жени и деца (2014)

  image
  „Мажи, жени и деца ја следи приказната за група средношколци и нивните родители додека се обидуваат да се снајдат во ситуацијата кога интернетот им ги менува...
 • Валтер (2015)

  image
  Валтер Гари Бењамин ради као продавац карата у локалном биоскопу. Када му је било десет година нагодио се са Богом да ќе одлучити судбину сваког човека са којим...
 • Неспојливи (2017)

  image
  Се работи за тотално различни луѓе кои доаѓаат од два различни света. Дел Скот, доаѓа од опасниот њујоршки кварт Бронкс и очајно се обидува да ги остави своите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.