poster

The Strawberry Shortcake Movie: Sky's the Limit

The Strawberry Shortcake Movie: Sky's the Limit (2009)


рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

After the Berryworks water supply is blocked by a giant rock brought down by a lightning storm, Strawberry Shortcake and her friends are desperate to find a water source before they will have to evacuate their hometown, Berry Bitty City, for good to live in another region far away, but also a large source of water. But she hears that legend is told to have an ancient artifact found in the mountains to expose eternal water when revealed to sunlight.

Слики

The Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the LimitThe Strawberry Shortcake Movie: Sky's the Limit

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гномови и тролови (2009)

  сабота
  image
  Младото џуџе Јуниор, покажува само еден интерес - да измислува различни гаџети во својата лабораторија во куќичката на едно дрво. Неговиот татко Џејл, чувар на...
 • Лоракс (2012)

  денес
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Островот на кучињата (2018)

  денес
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Штрумфови 2 (2013)

  денес
  image
  Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.