Содржина

Во филмот „Тамам“, Квин Латифа ја игра Лесли Рајт, строга и директна физиотерапевтка која ја добива најважната работа во својот живот, лечејќи ја НБА ѕвездата Скот Мекнајт (Комон). Сè е во ред додека Лесли не почне да се вљубува во Скот, што ја присилува да избере помеѓу работата на нејзиниот живот и револуцијата која се случува во нејзиното срце. Мекнајт ги игнорира нејзините романтични пориви и го привлекува прекрасната пријателка од детството на Лесли, Морган (Пола Патон) чија цел е да стане сопруга на НБА играч. Дали судбината на Лесли е засекогаш да биде во улогата на „најдобрата пријателка“ или Скот конечно ќе открие дека тоа што отсекогаш го сакал е тука, пред него?

Слики

ТамамТамамТамамТамамТамамТамамТамамТамамТамамТамам

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Горко/слатко (2009)

  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
 • Лајање на звезде (1998)

  image
  Главни јунак Михаило Кнежевиќ се духом, интелигенцијом и знањем уздиже изнад осталих ѓака, а често и професора. Њему стицање знања у школи није проблем. Његов...
 • Polizei (1988)

  image
  Ali acts like a German Police, because he wants to impress a beautiful blonde German woman.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.