СОДРЖИНА

Еден љубовен лекар (Вил Смит) тврди дека може секому да му најде сродна душа за само три љубовни состаноци. Кога една новинарка (Ева Мендез) сака да го претстави како измамник, тие двајцата почнуваат да се вљубуваат.
Во оваа софистицирана романтична комедија, Алекс Хиченс Хич (Вил Смит) го игра легендарниот њујоршки „љубовен лекар“, кој за пари им помогнал на безброј мажи да ги освојат жените од нивните соништа. Додека го обучува срамежливиот сметководител Алберт (Кевин Џејмс), кој е вљубен во гламурозната Алегра Кол (суперманекенката Амбер Валета), Хич конечно си наоѓа достојна противничка во ликот на убавата и паметна Сара Мелас (Ева Мендез), новинарка во еден таблоид која го следи секој чекор на Алегра. Хич одеднаш почнува сериозно да се вљубува во Сара, новинарка чија најголема статија би можела да биде за разоткривањето на најпознатиот љубовен лекар на Менхетен.

Слики

Доктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубовДоктор за љубов

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • У потрази за оцем (2011)

  денес
  image
  U zreloj i nežnoj dobi od deset godina, Henri Džejms Herman (Jason Spevack) odlučuje da upotrebi svoj IQ genijalca da bi otkrio ko je bio njegov otac, davalac...
 • Краток спој 2 (1988)

  денес
  image
  Роботот Џони Фајв доаѓа во градот каде што со него манипулираат криминалци што сакаат да го искористат за свои цели.
 • Pink Panter povtorno napadja (1976)

  денес
  image
  Inspektor Drejfus izlazi iz sanatorijuma odlučan da se napokon i zauvek reši trapavog Kluzoa. Nekadašnji glavni inspektor već treću godinu zaredom provodi na...
 • Балкански шпион - игран филм (1984)

  денес
  image
  Beograđanin Ilija Čvorović, koji je par godina proveo u zatvoru na Golom otoku zbog staljinizma, pozvan je na rutinski razgovor u lokalnu policijsku stanicu. Tamo...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.