poster

A Little Romance

A Little Romance (1979)

Комедија, Драма, Pоманса, Авантура | Франција, Италија, САД
Режисер: George Roy Hill

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.4/10

Содржина

A young American girl and a young French boy meet in Paris and fall in love, with the assistance of an old man and his stories.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.