рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(65 гласови)

Содржина

Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата сомничавост кон средината расте.

Слики

Добриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастир

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 13 дена (2000)

  image
  Политички трилер за најнапнатиот момент во Студената војна - 13-дневната кубанска ракетна криза во 1962 година. На 13 октомври 1962 година, американските шпионски...
 • Амбасадорот во Берн (2014)

  image
  Фиктивен приказ на нападот на унгарската амбасада во Бем во 1958 година. Филмот е врз основа на вистинита приказна за настаните по унгарската револуција во 1956...
 • Марк Фелт: Човекот што ја сруши Белата куќа (2017)

  image
  Лиам Нисон и Дајан Лејн во филмот за најголемата афера во американската историја. Тоа е приказна за Марк Фелт кој дејствувал под името Длабоко Грло. Во...
 • Матни води (2019)

  image
  Корпоративен адвокат прифаќа да работи на тужба против компанија од хемиската индустрија. Во случајот против компанијата се обелоденува долга историја на загадување.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.