рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(60 гласови)

Слики

Добриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастирДобриот пастир

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Амбасадорот во Берн (2014)

  image
  Фиктивен приказ на нападот на унгарската амбасада во Бем во 1958 година. Филмот е врз основа на вистинита приказна за настаните по унгарската револуција во 1956...
 • 13 дена (2000)

  image
  Политички трилер за најнапнатиот момент во Студената војна - 13-дневната кубанска ракетна криза во 1962 година. На 13 октомври 1962 година, американските шпионски...
 • Хотел Мумбај (2018)

  image
  „Хотел Мумбај“ се темели на вистинска приказна за уништувачкиот терористички напад врз хотелот “Таџ Махал“ во 2008. Ужасниот напад ги доведува гостите и...
 • Пут према небу (2007)

  image
  Барон се са својим енглеским насељеницима сели у јужну Индију успут прелазеќи многе препреке током прве године раја.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.