Содржина

Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично патување ја води низ градот, но таа не може да го реши својот проблем и да го најде човекот што го бара. Немајќи повеќе опции, таа се враќа навечер само за да се соочи со неочекуваната судбина на патот кон манастирот. Вториот дел од филмот се однесува на Мариус Преда, одлучен полициски детектив кој се обидува да разбере што се случило со неа. Мариус одново го разгледува патувањето на Кристина, чекор по чекор, низ сите места што таа ги посетила. Во совршено пресликана структура, неговата истрага открива траги и откритија кои вода не само до несфатливата вистина зад мистериозните акции на Кристина, туку веројатно и до вистинско чудо.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Anetarja e jurise (1996)

  image
  Ени Лард (Деми Мур) је поротник на великом суѓењу. “Учитељ”(Алек Болдвин), лик који ради на убеѓивању чланова пороте да гласају за ослобаѓање оптужених, прети да...
 • Докови Њујорка (1949)

  image
  Јул Бринер плени са платна у његовој првој главној улози у којој тумачи лик гангстера џентлмена Пола Викола. Викола води јахт клуб као параван за операцију шверца...
 • Касапски кучиња (1992)

  image
  Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за...
 • Ништо од планот (1999)

  image
  Заљубљени пар у невољи, наизглед једноставан план и негативац лош до сржи! Ник живи у Тропику, градиќу усред калифорнијске пустоши. Напустивши студије, посветио...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.