СОДРЖИНА

Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично патување ја води низ градот, но таа не може да го реши својот проблем и да го најде човекот што го бара. Немајќи повеќе опции, таа се враќа навечер само за да се соочи со неочекуваната судбина на патот кон манастирот. Вториот дел од филмот се однесува на Мариус Преда, одлучен полициски детектив кој се обидува да разбере што се случило со неа. Мариус одново го разгледува патувањето на Кристина, чекор по чекор, низ сите места што таа ги посетила. Во совршено пресликана структура, неговата истрага открива траги и откритија кои вода не само до несфатливата вистина зад мистериозните акции на Кристина, туку веројатно и до вистинско чудо.

Слики

Чудо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жештина (1995)

  image
  Судбината на опсесивен детектив и вешт крадец се поврзуваат по голема измама со хартии од вредност. Додека криминалецот ја планира последната измама, нивните...
 • Џулија (2008)

  image
  Џулија има 40 години и е зависник од алкохол. Таа е манипулативна, недоверлива и патолошки лаже. Помеѓу неколкуте чашки вотка и врските за една ноќ, Џулија работи...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Кралот на комедијата (1982)

  image
  Руперт Пупкин е страствен, но и неуспешен комичар кој само сака да биде во центарот на внимание. За да го постигне тоа, го демне и киднапира својот идол за сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.