рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

На несебична жена на свештеник ѝ треба мала помош од Богородица, пред да може конечно да мисли на себе.
Заробена во свет на домот и службата, Валери (55) жената на свештеник која долго страда, го поминала животот служејќи им на другите. На крај од своите сили, таа тивко бара од Богородица, која одговара на нејзините молитви во форма на чудна сила. Убедена дека е опседната, Валери се бори до просветление секој чекор по патот, додека да разбере дека можеби има предности да бидеш добар со себеси.

Слики

Раѓањето на Валери ВенусРаѓањето на Валери ВенусРаѓањето на Валери ВенусРаѓањето на Валери ВенусРаѓањето на Валери Венус

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Станлио и Олио: Још један фин неред (1930)

  image
  Two homeless vagabonds hide out in a vacant mansion and pose as the residents when prospective lessees arrive and try to rent it.
 • 30 Years And An Ocean In Between (2020)

  image
  Jaume, who was once a passionate young man, has become a disillusioned middle-aged man who has lost his desire to write and can't remember the last time he fell...
 • Annie Waits (2017)

  image
  We've all waited for 'the one', the one who catches our eye, the one who keeps our interest, the one who won't expect us to trudge down that conventional path....
 • Maid Of Honor (2017)

  image
  Sometimes the maid of honor not only takes care of the flower´s color in the wedding.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.