рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.4/10
(9 гласови)

Содржина

Виржини Ледоајен и Педи Консидин играат млад брачен пар кон крајот на 70-тите. Тие одат да го посетат стариот пријател (Гери Олдман) кој сега живее во Баскија, бидејќи се оженил со жена која е од таа област (Ајтана Санчез-Хихон). Нивното тивко лето се претвора во хорор кога во шумата ќе најдат девојка чии раце се ужасно унаказени. Се обидуваат да ѝ помогнат и да ја изнесат од куќата во која е заклучена. Но, селаните тргнуваат во потера низ шумата која ја познаваат многу подобро од посетителите.

Слики

Шума на злотоШума на злотоШума на злотоШума на злотоШума на злотоШума на злото

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ајкула 2 (1978)

  image
  Шефот на полицијата на островот Амити мора да се бори повторно со човекојадна голема бела ајкула по нападот на брод со тинејџери меѓу кои е и неговиот син.
 • Случај во земјата на духови (2018)

  image
  Хорор што ќе ве држи во напнатост од почеток до крај. Филмот го следи животот на мајката на две деца која наследува куќа од својата тетка. Но уште во првата ноќ...
 • Остарени (2021)

  image
  Од М. Најт Шјамалан доаѓа застрашувачки трилер со импресивна актерска екипа која ги вклучува Гаел Гарсија Бернал, Руфус Сјуел, Томасин Мекензи и Алекс Волф....
 • Златната ракавица (2019)

  image
  Во 70тите години, Хамбург беше град на изгубени и осамени души. Еден од нив е и Фриц Хонка. Меѓу жителите живее безмилосен сериски убиец, жените исчезнуваат а...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.