СОДРЖИНА

„Четири часа во Капитол“ е длабинска хроника на бунтот кај американскиот Капитол на 6 јануари 2021 година, при што илјадници американски граѓани од целата земја се собраа во Вашингтон Д.Ц. за да протестираат против резултатите од претседателските избори во 2020 година, од кои повеќето со намера да го спречат потврдувањето на Џо Бајден за претседател. Цврсто придржувајќи се до фактите на самиот ден, овој документарец прикажува досега невидени снимки и живописни сведоштва на законодавците, вработените, полицајците, протестантите и бунтовниците кои насила влегоа во Капитол, надвладувајќи ги безбедносните служби на Капитол, а ги истакнува и опасните соочувања помеѓу полицијата и бунтовниците.

Слики

Четири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во КапитолЧетири часа во Капитол

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Betting on Zero (2016)

  вторник
  image
  Writer/director Ted Braun follows controversial hedge fund titan Bill Ackman as he puts a billion dollars on the line in his crusade to expose Herbalife as the...
 • County Jail: Oakland (2009)

  вторник
  image
 • Џиновска лигња људождер (2013)

  среда
  image
  Од риболоваца које је убила прождрљива лигња до морнара који су били сведоци постојања чудовишта епских размера, ове приче показују да је митско биќе Кракен...
 • Изгубената викиншка армија (2019)

  среда
  image
  Пред 40 години, во англиско село бил откриена масовна гробница. Никој не знаел кои се закопаните, но сега биоархеологот Кет Џарман мисли дека се работи за коските...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.