рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Удата уредница магазина заљубљује се у старог пријатеља свог мужа док се налази на одмору у Каиру. Џулијет је уредница часописа, среќно удата за Марка, канадског дипломату. Њихова деца су веќ велика и испланирали су да заједно проведу тронедељни одмор у Каириу, када Марка задрже палестински терористи, а Џулијет остане сама да тумара уличицама египатске престонице. Да би осигурао женину безбедност до свог доласка, Марк замоли свог некадашњег официра за безбедност и дугогодишњег пријатеља Тарека да јој буде водич кроз град. Није могао ни да замисли да ќе се њих двоје заљубити једно у друго, али што више времена Тарек и Џулија проводе заједно, све им је теже да порекну интензивну меѓусобну привлачност.

Слики

Одлазак у КаироОдлазак у КаироОдлазак у КаироОдлазак у КаироОдлазак у Каиро

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѓавоље створење (1943)

  денес
  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Американска жена (2018)

  денес
  image
  Животот на Деб се менува засекогаш кога нејзината ќерка тинејџерка мистериозно исчезнува. Таа мора да го одгледува својот внук и да се справува со проблемите што...
 • Двобој (2016)

  денес
  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Самрак: Млада месечина (2009)

  денес
  image
  Едвард ја напушта Бела по нападот во кој речиси го губи животот. Во својата депресија, влегува во уште една тешка врска, овој пат со блискиот пријател, Џејкоб Блек.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.