рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(7 гласови)

Содржина

Три мала прасета мора да напусти свој дом због злог вука. Одлучују да ќе направити себи нову куќу али не могу да договоре око граѓевинског материјала. Због тога свако од њих почиње само да гради своју куќу. Прво прасе гради своју куќу од сламе, друго од дрвета, треќе, најпаметније, од камена. Зли вук одлучује да посети прасиќе. Које прасе ќе бити заштиќено у својем склоништу и шта ќе се десити са злим вуком? Испоставиќе се из те поучне и узбудљиве бајке која оживљава класиќну причу о три прасиќа.

Сцеарист: ,
Продуцент: David C. Field, Roz Phillips
времетраење: 50 мин

Слики

Три мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасетаТри мала прасета

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Поштарот Пет (2014)

  image
  Долгометражен анимиран филм направен според популарната цртана серија! Најпознатиот поштар на светот решава да стане ѕвезда. Пет се пријавува во музичкото шоу за...
 • Мараја Кери: Сè што сакам за Божиќ си ти (2017)

  image
  Кога младата Мараја во продавницата за миленичиња здогледува мило мало кученце по име “Принцеза“, одеднаш знае што точно сака за Божиќ. Пред да може да ѝ се...
 • Комодски змајеви (2017)

  image
  Велики одрасли мужјак одлучио је да се пари са младом женком. Могло би се помислити да је ово још једна тривијална епизода о животињском царству.
 • Ото: Истражувачот на длабочини (2017)

  image
  Во 2100. година луѓето ја напуштиле Земјата. Колонијата екстравагантни подводни суштества сѐ уште живее во најдлабоките делови од океанот. Дел од тоа друштво се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.