poster

Ото Варваринот

Otto Barbarul (2020)

драма | Романија, Белгија
Режисер: Ruxandra Ghitescu

рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Ото, 17-годишен панкер од Букурешт, е вклучен во истрагата на социјалната служба во врска со самоубиството на неговата девојка Лаура. Тој е вовлечен во маѓепсан круг создаден од неговите родители, неговиот нем дедо и мајката на Лаура.
Ото е паметен 17-годишен тинејџер, водечки пејач во панк група и една година до матурирање, кој се справува со смртта на неговата девојка Лаура. Овој трагичен настан, прогласен од полицијата за самоубиство, доведува до истрага од страна на социјалната служба што го вклучува Ото и неговото семејство. Ото е заробен во празниот простор оставен од Лаура. Тој е вовлечен во маѓепсан круг создаден од неговите родители, неговиот заборавен стар дедо, мајката на Лаура, како и видео дневникот на Лаура. Ото изгледа е темпирана бомба и за да може да преживее, тој треба да се соочи со својата загуба и да ја прифати својата вина.

Слики

Ото ВарваринотОто ВарваринотОто ВарваринотОто ВарваринотОто ВарваринотОто ВарваринотОто Варваринот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.