poster

The Queen of the Night

La reina de la noche (1994)

Драма, Pоманса | Мексико
Режисер: Arturo Ripstein

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

Содржина

A female cabaret artist has to leave Berlin, Germany, after an incident with the Nazis. Back in her fatherland Mexico she tries and succeeds in remaking her career.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Beni Unutma (2011)

  image
  Sinan (Mert Firat) and Olcay (Acelya Devrim Yilhan) are two young people who have broken up with their lovers and lost their faith in love. After they have found...
 • Светлина помеѓу океаните (2016)

  image
  Филмот е работен според истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс. По четири години борба на западниот фронт, Том Шерборн се враќа во Австралија и почнува да работи...
 • The Phantom Father (2011)

  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
 • Последна шанса за љубов (2008)

  image
  Њујорчанецот Харви Шајн е на раб да ја изгуби и онака бескорисната работа како писател на џинглови. Шефот го предупредува дека има уште една шанса да даде некакви...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.