СОДРЖИНА

Известувањето од војната во Авганистан на новинарот Пол Ашер му ги дава најдобрите приказни во неговата штотуку започната кариера. Но, тој потфат на крај ќе го чини повеќе отколку што некогаш можел да претпостави. По враќањето дома, Пол мора да се справи со последиците од своите искуства, пропаднатиот брак и неговата вера која умира. Не знаејќи каде да се сврти, Пол се нурнува длабоко во животната приказна - интервју со мистериозен човек кој тврди дека е Бог. Што ќе го праша Господ љубопитниот новинар? Што би го прашале вие?

Слики

Интервју со БогИнтервју со БогИнтервју со БогИнтервју со БогИнтервју со БогИнтервју со БогИнтервју со Бог

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сомнеж (2008)

  image
  Џон Петрик Шанли ја донесува својата драма, СОМНЕЖ на големото платно, во една приказна за потрагата по вистината, силите на промената и разурнувачките последици...
 • Изгубениот син (2006)

  image
  14 години откако нејзиниот сопруг и четиригодишниот син се удавија во страшна бура на море, сè уште потресена, мајката на видеото од одмор на пријател открива...
 • Зајдисонце (2018)

  image
  Годината е 1913. Младата Ирис Леитер се враќа во Будимпешта, возбудлив град на Австро-Унгарската монархија кој поминува во последните денови од мирот. Нејзината...
 • Самерсби (1993)

  image
  Фармер се враќа дома од Граѓанската војна, но жена му почнува да се сомнева дека тој е натрапник.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.