poster

Ватрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцима

Fireman Sam: Alien Alert! The Movie (2016)

анимација, семејни | Обединетото Кралство
Режисер: Gary Andrews
JimJam | 16.7.22 | 18:09

рејтинг: 5.1/10

СОДРЖИНА

Бак Даглас, водитељ познате ТВ емисије „Потрага за ванземаљцима”, посеќује Пламенград и сви у граду почињу да траже ванземаљце.

Слики

Ватрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцимаВатрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцима

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  понеделник
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  понеделник
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  понеделник
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  понеделник
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.