Vlerësimi i përdoruesit: 6.6/10
(142 Voto)

PËRMBLEDHJE

As young and recently single parents, Clara and Alex have two completely different styles of parenting. While helicopter mom Clara hovers over her son Oliver, Alex's daughter Emma feels out of touch with her father's life. Their two worlds collide when Alex proposes that his marketing company shoot a commercial at the kids' school and Clara, up for election as the parent group president, objects the idea. The commercial is Alex's last hope for keeping the company afloat, so in a moment of desperation, he nominates himself for parent group president. In a surprising turn of events, Clara and Alex tie for president and must work together to run the group until the mandated re-vote. The bitter rivals struggle for power, outfoxing each other any chance they get, until the matter of raising their children puts things into perspective. Clara and Alex come to a mutual understanding and even ignite a spark of romance.

Fotot

Win, Lose or Love

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Martohu me mua (2008)

  image
  Rebeka, vajza nga klasës së lartë të shoqëris së Los Angjelesit dhe Henri, djali nga një familje tradicionale me rënja nga Perëndimi i mesëm bien në dashuri....
 • Bashkëshorti i rremë (2018)

  image
  Anna Faris, Eugenio Derbez, Eva Longoria. Rivënie e filmit ikonë të viteve '80. Kur Leo, një burrë i pasur dhe egoist bie nga jahti dhe zgjohet me amnezi, Kejti...
 • Dashuri dhe ndarje (2019)

  image
  Gina Rodriguez. Menjëherë pas një ndarjeje të papritur dhe të dhimbshme, një e re ëndërrimtare përgatitet për një fillim të ri sfidues. Por, përpara se të...
 • Aventura spanjolle 2 (2015)

  image
  Pasi ndahet me Rafaelin, Amaia bie në dashuri me një djalë nga Katalonja. Babai i saj, Koldo, shkon në Sevlije që të bindë Rafaelin tia fitojë sërish zemrën Amaias.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.