Vlerësimi: 7.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.2/10
(5 Voto)

PËRMBLEDHJE

Regjizori Friedrik Monro ka probleme me përfundimin e një filmi pa zë për Lisbonën. Ai telefonon mikun e tij, inxhinierin e zërit Fillip Uinter, që ta ndihmojë. Ndërsa Uinter arrin në Lisbonë disa javë më vonë, Monro është zhdukur por ka lënë filmin e papërfunduar. Uinter vendos të qëndrojë, sepse ai është i hipnotizuar nga qyteti dhe nga këngëtarja portugeze Tereza, si dhe fillon të regjistrojë tingullin e filmit. Në të njëjtën kohë Monro udhëton nëpër qytet me një kamëra dhe përpiqet të kapë fotografi të paarritëshme. Më vonë ata takohen dhe Uinter e bind Monronë për përfunduar filmin.

Fotot

Tregimi I LisbonësTregimi I Lisbonës

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dashuri dhe urrejtje (2013)

  e enjte
  image
  Një grua e ndrojtur, mendon se po bie në dashuri me babain e një adoleshenteje për të cilën po kujdeset, por në të vëtetë është futur në kurth nga vajza.
 • Napoli velata (2017)

  e enjte
  image
  During an occult ceremony in an old house, a young handsome man seduces Adriano. They spend the night together and make an appointment, but the young man does not...
 • La terra dei figli (2021)

  e enjte
  image
  The end of civilization has arrived. A Father and his Son are among the survivors. When the Father dies, the Son decides to undertake a journey along a river in...
 • Die Welt (2012)

  e enjte
  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.