PËRMBLEDHJE

Profesori Amerikan Robert Traum fillon një udhëtim aventuresk dhe argëtues nëpër Bucovina për të gjetur Samiun projektues, i vetmi person i gjallë që mund t'i tregojë ndonjë gjë rreth prejardhjes së tij hebreje Rumune. Udhëtimi i tij simbolik është i mbushur me rrezik,, por më në fund shpërblehet me një dashuri të dyfishtë: nga njëra anë ai gjen një dashuri romantike, nga ana tjetër pasionin për kinemanë e vjetër, nomadën, populloren, naivin dhe bujarinë.

Fotot

Babai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëmBabai fantazëm

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dashuri dhe urrejtje (2013)

  e enjte
  image
  Një grua e ndrojtur, mendon se po bie në dashuri me babain e një adoleshenteje për të cilën po kujdeset, por në të vëtetë është futur në kurth nga vajza.
 • Napoli velata (2017)

  e enjte
  image
  During an occult ceremony in an old house, a young handsome man seduces Adriano. They spend the night together and make an appointment, but the young man does not...
 • La terra dei figli (2021)

  e enjte
  image
  The end of civilization has arrived. A Father and his Son are among the survivors. When the Father dies, the Son decides to undertake a journey along a river in...
 • Die Welt (2012)

  e enjte
  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.