PËRMBLEDHJE

On the way home from an art gallery featuring her work, a talented artist, Ali (Rohm), her husband (Muldoon), and their young child get into a car accident. The woman's husband and child die on impact, while the woman survives, but loses her eyesight. At her doctor's suggestion, Ali hires a caretaker named Jeff (Page) to help her adjust to life as a blind woman, and upon returning home, Jeff's aid proves to be indispensable in helping her acclimate; Ali even meets and quickly befriends her new neighbor, Linda (Elizabeth). It is soon apparent, however, that Jeff is becoming increasingly possessive and jealous of Ali, and his obsession rapidly turns violent when Ali decides she needs less of his assistance because she is ready to resume living independently. Unsurprisingly, Jeff does not take the request well, and Ali is soon forced to use her remaining senses to fight for her life.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Rrëfimet (2016)

  image
  Takimi i G8 mbahet në hotelin luksoz në bregun gjerman. Ekonomistët më të fuqishëm të botës takohen të marrin vendime të rëndësishme që do ta ndikojnë rëndë...
 • Vendtakimi (2017)

  image
  Fati i një grupi të panjohurish përcaktohet nga një njeri misterioz që ata besojnë se mund t'iu plotësojë çdo dëshirë me kusht që ata të përmbushin detyrën që iu...
 • Në ujëra të thella (2022)

  image
  Nga Adrian Lyne, regjisori i filmave 'Tërheqje fatale', 'Propozimi' & '9 javë e gjysmë'. Me Ben Affleck, Ana de Armas. Bazuar në romanin e Patricia Highsmith. Për...
 • E panjohura (2006)

  image
  Një film nga Giuseppe Tornatore... Fitues i 5 çmimeve David di Donatello... Me Kseniya Rappoport, Michele Placido, Claudia Gerini... Një emigrante e përndjekur...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.