poster

Lud za Harryjem

WILD ABOUT HARRY (2009)

Dramë, Familjar | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Gwen Wynne

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi i përdoruesit: 6.5/10
(186 Voto)

PËRMBLEDHJE

In 1973 playing it straight can get a little twisted... Set in 1973 and inspired by true events, 'American Primitive' tells the story of the havoc that is wreaked in a teenage girl's life when she discovers her widowed father is gay. Alternately comic and tragic, the film captures the homophobia of the time set against a backdrop of small town America on Cape Cod. The film utilizes emblematic music expressing the artistic and experimental freedom of the early 70s.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Tornado (2009)

  image
  Pjeri, një njeri i ri i dëshpëruar, vendos ti ndihmojë Tornados, një kalë emocionalisht i torturuar. Kur Pjeri kërkon ndihmë nga një pëshpëritës kuajsh, ai niset...
 • Akila dhe konkursi i gërmave (2006)

  image
  Akila është një vajzë me një talent të jashtëzakonshëm për të gërmëzuar edhe fjalët më të vështira. Megjithese jeton në një familje me probleme, ajo do të arrijë...
 • Endërrimtarja Sonja (2005)

  image
  Kjo është historia e një mbreti, e kështjelles se tij dhe kalit magjik. Kjo është historia e një endrre që u be realitet. Sonja, kali i garave qe fitoi zemrat e...
 • Thesari i Tillamukut (2006)

  image
  Xhuli, një 14 vjeçare e vetmuar transferohet nga Los Anxhelesi në Manzanita, një qytet bregdetar në Oregon. Familja e saj që përfshin nënën Kethrin, dhe motrën më...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.