PËRMBLEDHJE

"The Wedding Date" centers around Kat Ellis (Messing), who returns to her parents' London home for her sister's wedding. Afraid of confronting her ex-fiancé, who dumped her two years before, she hires a top-drawer male escort (Mulroney) to pose as her new boyfriend.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Let Them All Talk (2020)

  Sot
  image
  The film tells the story of a celebrated author (Meryl Streep) who takes a journey with some old friends to have some fun and heal old wounds. Her nephew joins...
 • Fqinjët 2: Studentet e reja (2016)

  Sot
  image
  Kur fqinjet e reja të Makut dhe Kellit, del se janë nje shoqëri studentore vajzash akoma më e zhurmshme se të mëparshmit, ata bashkojnë forcat me ish-armikun e...
 • Play It Again, Sam (1972)

  Sot
  image
  A mild mannered film critic is dumped by his wife and his ego is crushed. His hero persona is the tough guy played by Humphrey Bogart in many of his movies and...
 • Delikatesë (2011)

  Sot
  image
  Nathalie e bukur, pas vdekjës së burrit rrëmbehet nga vrulli i punës. Pas njëfarë kohe, miqësohet me Markusin, një vartës i saj. Marrdhënia thellohet. Megjithatë,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.