Серијата е поделена на два дела. Во ““Лето“, еден човек посетува мистериозен остров и открива група островјани кои сакаат да си го зачуваат домот по секоја цена. “Зима“ ја следи самоуверената Хелен која доаѓа на островот барајќи одговори.
Лимитираната серија „Третиот ден“, создадена од Денис Кели и Феликс Барет, е поделена на два дела: “Лето“ и “Зима“. “Лето“ е раскажана во првите три епизоди и во нив игра Џуд Ло („Новиот папа“ на ХБО) како Сем, човек кој е привлечен на мистериозен остров на британскиот брег каде што среќава група островјани кои се одлучни да си ја сочуваат традицијата по секоја цена. “Зима“ се одвива во следните три епизоди во кои игра Наоми Херис (“Месечева светлина“) како Хелен, самоуверена аутсајдерка која доаѓа на островот барајќи одговори, но нејзиното доаѓање предизвикува неконтролирана битка што ќе ја одлучи нејзината судбина.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

Препораки
 • Плаве крви (2010)

  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Одсуство (2017)

  image
  Серија прати агентицу ФБИ-ја Емилy Бyрне (Стана Катиќ) која, док лови једног од најозлоглашенијих серијских убојица, нестане без трага и прогласе је мртвом. Шест...
 • Закон и ред: Организирани криминал (2021)

  image
  Цхристопхер Мелони се у улози Еллиота Стаблера, након тешког особног губитка, враќа у НYПД и бори против организираног криминала. Стаблер поново жели изградити...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.