Серијата е поделена на два дела. Во ““Лето“, еден човек посетува мистериозен остров и открива група островјани кои сакаат да си го зачуваат домот по секоја цена. “Зима“ ја следи самоуверената Хелен која доаѓа на островот барајќи одговори.
Лимитираната серија „Третиот ден“, создадена од Денис Кели и Феликс Барет, е поделена на два дела: “Лето“ и “Зима“. “Лето“ е раскажана во првите три епизоди и во нив игра Џуд Ло („Новиот папа“ на ХБО) како Сем, човек кој е привлечен на мистериозен остров на британскиот брег каде што среќава група островјани кои се одлучни да си ја сочуваат традицијата по секоја цена. “Зима“ се одвива во следните три епизоди во кои игра Наоми Херис (“Месечева светлина“) како Хелен, самоуверена аутсајдерка која доаѓа на островот барајќи одговори, но нејзиното доаѓање предизвикува неконтролирана битка што ќе ја одлучи нејзината судбина.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Љубав у оковима (2019)

  вторник
  image
  Katerina Verbitskaya was raised as a noble lady with her godmother Anna Chervinskaya but for the whole world she was only the property of Peter Chervinsky. She...
 • Лажљиво срце (2016)

  вторник
  image
  Мариела Салватиерра ќе се борити како би вратила све што су јој силом узели, а уједно ќе се морати одлучити измеѓу сигурности коју јој пружа Леонардо и страсти...
 • Вовед во анатомија (2005)

  вторник
  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
 • Виолетта (2012)

  вторник
  image
  Тинејџерица Виолетта Цастилло (Мартина Стоессел) није свјесна свог великог пјевачког талента, наслијеѓеног од мајке Марие, познате пјевачице погинуле у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.