Шефот на единицата, Џек Герет и неговиот меѓународен тим се врвното одделение на ФБИ за решавање на случаите во кои Американци се жртви во други држави. Во тимот има: експерт за меѓународно право, оперативец, експерт за технологија, антрополог и патолог. Тие заедно работат на злосторствата извршени против американски граѓани, како што се киднапирања, убиства, грабежи и неправедни обвинувања во странски држави.

Беше на каналите:

Sat.1  Kabel 1  RTL  RTL2  AXN  AXN Spin  RAI 2  

Препораки
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
 • Место злочина: Њујорк (2004)

  image
  У центру пажње је Мек Тејлор (Гери Синис) начелник њујоршке криминалистичке лабораторије, чији је посао да и у ситуацијама које оскудевају (видљивим) доказима...
 • FBI: International (2021)

  image
  The Federal Bureau of Investigation, one of the world's foremost security and crime-fighting forces, is charged with protecting all Americans. In addition to its...
 • НЦИС (2003)

  image
  Ова од критике и публике изузетно хваљена серија крцата је акцијом и интригантним случајевима врхунског тима специјалних агената који раде изван владиног...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.