Серијал што комично го прикажува заедничкиот живот на три парови: еден млад човек, кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек, кој е во средина на „криза во средниот живот“ и зрел човек, кој дели добро и зло веќе 45 години. Низ призмата на секоја двојка, гледачите на духовит начин ќе ги сретнат радостите и „маките на секојдневниот живот за двајца.
Најзрелата двојка Симка и Бата ја играат Јелисавета Сека Саблиќ и Боро Стјепановиќ.
Поранешниот учител и пензиониран полицаец живеат заедно 45 години под слоганот „кој сака, се бори!“ Важно е сценариото да е добро. Ние сме во годините кога поминаа многу работи, но има уште многу да се доживее. Ако чувате позитивна енергија и loveубов, тогаш можете да уживате во тоа во подоцнежните години.Неговата партнерка Сека додаде дека е многу запознаена со ситуацијата низ која поминува еден брачен пар толкуван од неа и Бора, иако, како што вели, никогаш не била во брак преку моите улоги во серии и театар. Ова лежеше како ракавица за мене. Јас добро се снаоѓам во брачни ситуации. Womenените ме обожаваат, додека мажите не се толку пријатни со мене, тие чувствуваат дека ги скршив, преку шега, но влегувајќи во нова улога, вели Сека. и конечно, после толку години, повторно останав некаде помеѓу среќата и паниката! Тие ќе бидат портретирани на духовит начин од Милена Васиќ и jубомир Бандовиќ.
Средовечна брачна двојка провинцијалци Марин и Илија само го испратија својот единствен син од Белград да студира глума, дури и во Нови Сад, и конечно, по толку многу години, јас повторно останав некаде помеѓу среќа и паника! Тие ќе бидат портретирани на духовит начин од Милена Васиќ и jубомир Бандовиќ. Улогата на најмладиот пар ја играа Милена ivanивановиќ и Урош Јаковlевиќ, кои играат Нина и Бокија. Бидејќи Боки ги загуби работата и парите за самостоен живот, двајцата го започнуваат својот заеднички живот во нашата прва епизода!

Се прикажува на каналите:

Prva MAX  

Беше на каналите:

OBN  Prva World  Prva  

Следна епизода:

денес
04:45
Немој да звоцаш ®
Утре
06:00
Немој да звоцаш ®
Утре
10:00
Немој да звоцаш ®
Утре
14:30
Немој да звоцаш ®
Утре
20:30
Немој да звоцаш
Утре
04:45
Немој да звоцаш ®
сабота
13:30
Немој да звоцаш ®
сабота
14:30
Немој да звоцаш ®
недела
01:15
Немој да звоцаш ®
недела
13:30
Немој да звоцаш ®
недела
14:30
Немој да звоцаш ®
понеделник
06:00
Немој да звоцаш ®
понеделник
10:00
Немој да звоцаш ®
понеделник
14:30
Немој да звоцаш ®
понеделник
20:30
Немој да звоцаш
вторник
04:45
Немој да звоцаш ®
вторник
06:00
Немој да звоцаш ®
вторник
10:00
Немој да звоцаш ®
28.9.21
14:30
Немој да звоцаш ®
28.9.21
20:30
Немој да звоцаш
29.9.21
04:45
Немој да звоцаш ®
29.9.21
06:00
Немој да звоцаш ®
29.9.21
10:00
Немој да звоцаш ®
29.9.21
14:30
Немој да звоцаш ®
29.9.21
20:30
Немој да звоцаш
30.9.21
04:45
Немој да звоцаш ®
ПРЕПОРАКИ
 • Приватни истраги (2016)

  денес
  image
  Мет Шејд (Јасон Приестлеy) је бивши професионални хокеј играч који је сад скаут. Током најважније игре, оборе његовог најбољег играча. Због сумњивих околности,...
 • Смрт во рајот (2011)

  денес
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
 • Горчлива одмазда (2017)

  денес
  image
  Јорге Монфорте је бразилски предузетник и власник пољопривредног царства Оуро Верде. Управо је стекао значајан удио у компанији Банцо Брандао Ферреира да Фонсеца,...
 • Посао са стране (2020)

  денес
  image
  Леx је паметна и саркастична, Преслеy је самоувјерена и снажна - њих двије су најбоље пријатељице. Након што ватромет уништи брод оца њиховог пријатеља Мунцхyа,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.