Скупина младих ФБИ-евих регрута пробија се кроз ригорозни тренинг у бази Qуантицо у Виргинији. Води их посебни агент ЛИАМ, а меѓу младим агентима пуним наде за каријером у ФБИ-у су љепотица АЛЕX из Сан Францисца, СИМОН, хипстер из Брооклyна, мормон чистунац ЕРИЦ, златни дечко ЦАЛЕБ, јужњачка љепотица СХЕЛБY, НИМАХ која носи хиџаб и згодни РYАН који је успио завести Алеx прије него што је тренинг уопќе започео. Пратимо пресјек измеѓу живота прије и сада за вријеме тренинга као и исјечке из блиске будуќности у којој ќе се открити како је један од регрута терористички спавач одговоран за један од најтежих напада на тлу САД-а након 11. рујна.

Беше на каналите:

Stinet  STAR  PRO 7  

Препораки
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
 • Менталист (2008)

  image
  Тој е истражувач со исклучителна дарба за решавање на најсложените злосторства кои ги направиле пореметените умови. Тој е менталист, кој користи софистицирани...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.