Минисерија о провинцијском тискару који случајно постаје кривотворитељ новца.
Обитељи Лехман, која живи у лијепој куќи, пријети банкрот. Тискара Јоцхена Лехмана нема више посла и обитељ се распада. Треба им новац. У твртки Wалтерстеин&Цо. тискарски стројеви веќ дуго мирују, рачуни се гомилају, хипотека притишќе. Напосљетку Јоцхен једне ноќи потајно одлази у своју тискару и почиње тискати новац.

Беше на каналите:

HTV3  ZDF  

Препораки
 • Хамбург 112 (2007)

  image
  Њемачка криминалистичка серија "Хамбург 112" прати напету и динамичну свакодневницу хамбуршких полицајаца у опходњи те лијечника хитне службе. Хитне и драматичне...
 • Г-ца Скарлет и Војводата (2020)

  image
  Кога татко ѝ на Елиза починува од срцев удар таа ја презема неговата детективска работа, спротивно на желбите на сите околу неа, вклучувајќи го семејниот...
 • Кумови (2022)

  image
  Патот кој води до една оддалечена област го дели градот Заглава на два спротивставени табори. На едната страна се новопечените богаташи и гастарбајтери Мацан, а...
 • Auf Streife (2013)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.