Патот кој води до една оддалечена област го дели градот Заглава на два спротивставени табори. На едната страна се новопечените богаташи и гастарбајтери Мацан, а на другата страна се староседелците Акрап, додека на средина се Готовац, криминална фамилија кои од големиот град се преселуваат во ова место. Трите семејства се поврзани со кумство и интерес, кои започнуваат битка за пари и превласт во местото. Борејќи се за своите соништа, а некои дури и за гола егзистенција, ќе го ризикуваат највредното нешто што го имаат – кумството. Кога кумовите ќе дознаат дека и тие се браќа, нивното непријателство уште повеќе се разгорува, па почнува борбата за наследството на нивниот татко. Глава на фамилијата Мацан е господинот Стипан, сопственик на голем имот и татко на Аљоша и Винко. Во неговата куќа живее неговата стара сестра и десна рака Ивка, неговиот син Винко со сопругата Јадранка и ќерките Пере и Матија. Фамилијата Готовац, пак, ја сочинуваат таткото Аљоша, пропаднат економист и воедно вонбрачен син на Стипан, неговата сопруга Весна и децата Јанко и дизајнерката Лара. Началникот Звоне Акрап е пак женет со Анџелина со која ги има преубавата ќерка Луце, инаку докторка и синот Мартин, локален фраер и диџеј. Неочекуваната љубов која ќе се роди меѓу Луце и Јанко ќе навести низа проблеми меѓу фамилиите, но воедно и ќе биде најголема можност за евентуално примирје на кумовите.

Се прикажува на каналите:

Nova S  ALFA TV  

Беше на каналите:

Film Klub Extra  

Следна епизода:

21.7.24
04:45
КУМОВИ, серија ®
понеделник
15:45
КУМОВИ, серија ®
понеделник
21:30
КУМОВИ, серија
понеделник
22:30
Kumovi
денес
15:45
КУМОВИ, серија ®
денес
21:30
КУМОВИ, серија
денес
22:30
Kumovi
Утре
15:45
КУМОВИ, серија ®
Утре
21:30
КУМОВИ, серија
Утре
22:30
Kumovi
четврток
15:45
КУМОВИ, серија ®
четврток
21:30
КУМОВИ, серија
четврток
22:30
Kumovi
петок
15:45
КУМОВИ, серија ®
петок
21:30
КУМОВИ, серија
петок
22:30
Kumovi
сабота
13:15
КУМОВИ, серија ®
29.7.24
15:45
КУМОВИ, серија ®
29.7.24
21:30
КУМОВИ, серија
29.7.24
22:30
Kumovi
30.7.24
15:45
КУМОВИ, серија ®
30.7.24
21:30
КУМОВИ, серија
31.7.24
15:45
КУМОВИ, серија ®
31.7.24
21:30
КУМОВИ, серија
1.8.24
15:45
КУМОВИ, серија ®
1.8.24
21:30
КУМОВИ, серија
2.8.24
15:45
КУМОВИ, серија ®
2.8.24
21:30
КУМОВИ, серија
3.8.24
05:00
КУМОВИ, серија ®
3.8.24
13:15
КУМОВИ, серија ®
4.8.24
04:00
КУМОВИ, серија ®
Препораки
 • Соммердахлова убојства (2020)

  image
  Угледни полицијски истражитељ Дан Соммердахл воли своју супругу Марианне с којом је у браку 25 година. Она ради као главна криминалистичка техничарка у истом...
 • Тропски смртни случаи (2019)

  image
  На тропском острву Мартинику две полицајке су присиљене да се удруже како би решиле неколико случајева убистава. Једна прати закон и ред, док друга има...
 • Donna Leon (2000)

  image
  In each story, Venetian detective commissioner Guido Brunetti investigates and solves one or more crimes, usually including murder, in the doges' city, with some...
 • Кобра (1996)

  image
  Они су уистину најбржи и најжешќи - полицајци с аутопута! Најуспјешнији њемачки акцијски серијал, серија која је тијеком 15 година постала хит и етаблирала се као...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.