poster

Holiday Wishes

Holiday Wishes (2006)

Режисер: David Weaver

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10

Содржина

Danni Hartford, party planner to the King family, wants to find her sister. Britney, the Kings' spoiled 15-year-old daughter, wants a horse. On a nearby horse farm, Rachel is treated like a servant by her foster siblings; all she wants is a real family. When all three girls make wishes at the Christmas dance, Britney and Rachel's souls switch bodies. But the girls soon find their new lives are not exactly what they pictured. When Danni discovers what has happened, she must figure out how to switch the girls back.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дечак олује (1976)

  image
  Емотиван и искрен филм о дванаестогодишњаку који живи на изолованом острву смештеном на југу Аустралије 1970-их. Дечак проналази три млада пеликана која су ранили...
 • Авторот на писмаа (2011)

  image
  Меги е млада девојка, еден ден добива инспиративно писмо. Се чини дека авторот ја познава подобро, одошто таа самата себе. Таа отсекогаш имала претчувство дека не...
 • Среќен Божиќ, тато (2020)

  image
  Дејвид е директор во средно училиште во Аризона, кој го изгубил божиќниот дух откако сопругата му починала пред неколку години, баш во божиќниот период.
 • Фуксија, мини-вештерка (2010)

  image
  Фуксија е необично девојче кое што го снесло едно волшебно јајце. Таа сака да научи да маѓосува исто како и нејзиниот татко. Задоволна е и изненадена кога дознава...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.