СОДРЖИНА

По сценарио на Шија ЛеБуф, според негови лични искуства, режисерот Алма Харел го оживува бурното детство на младиот актер и раните години како полнолетен додека се мачи да се помири со татко си и да се справи со менталното здравје.
По сценарио на Шија ЛеБуф, според негови лични искуства, наградуваниот режисер Алма Харел го оживува бурното детство на младиот актер и раните години како полнолетен додека тој се мачи да се помири со татко си низ филм и соништа. Замислувајќи го искачувањето до ѕвезда во детството, и последовното грубо слетување во рехабилитација и закрепнување како возрасен, Харел ги прикажува Ноа Џупе и Лукас Хеџес како Отис Лорт, како што навигираат низ различни фази на френетичната кариера. ЛеБуф го презема храбриот и терапевтскиот предизвик играјќи верзија од татко си, бивш родео кловн и криминалец. Артистката и музичарка ФКА Твигс дебитира на филмското платно, во улога на сосед и сродна душа на помладиот Отис во нивниот мотел дом. 3 - CMAX / NEW MOVIES / SUNDAY PREMIERE

Слики

Слатко момче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.