рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(23 гласови)

Содржина

Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes she sees a glimmer of hope for a stable relationship. Later, Tom becomes the target of criticism for the accident that causes Flutura to be throw from Tom's truck fearing violence.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Misioni përtej detit (1988)

  image
  Four partisans land on a Greek island across the sea, having convicted someone of serious crimes. The film focuses on the difficulties facing these partisans on...
 • Све о Нини (2018)

  image
  Нина Гелд је изузетно смешна и провокативна станд-уп комичарка чија је каријера у паду а и лични живот јој је скоро потпуна катастрофа. Како би побегла од свог...
 • Мали несреќи (2014)

  image
  Во мал американски град, кој сѐ уште живее во сенка на страшната рударска несреќа, исчезнувањето на еден тинејџер ги вовлекува преживеаниот рудар, осамената...
 • Dita e parë e emërimit (1982)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.