Luiza Xhuvani

actor

Роденден: 1964

Актерот:

 1. ...
  Jeta Krasta
 2. 2. Endless Words (1986), филм
 3. 10. 8 Persona Plus (1998), филм
  ...
  Merjemja - Meri
 4. ...
  Vefi
 5. ...
  Otet
 6. ...
  Pasko' s mother

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.