рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(30 гласови)

Содржина

Потресна прича о бегу Харијет Табман из ропства и њеној трансформацији у једног од највец́их америчких јунака. Храброшќу, домишљатошќу и упорношќу ослободила је стотине робова и променила ток историје.

Слики

ХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријетХаријет

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Jeta me elektricitet e Lui Uejnit (2021)

  image
  Historia e vërtetë dhe e jashtëzakonshme e artistit anglez ekscentrik Lui Uejn, pikturat lozonjare të të cilit ndryshuan përgjithmonë perceptimin publik për...
 • The Great Warrior (1953)

  image
  This is the true story of the National Hero of Albanians, George Kastrioti Scanderbeg, from his birth to his death. 1405-1468. Based mainly upon the monk writer...
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Војна на струите (2017)

  image
  Холивудски спектакл за Никола Тесла во кој играат номинираните за Оскар Бенедикт Камбербеч и Мајкл Шенон. Средиште на филмот е немилосрдната конкуренција помеѓу...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.