рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7/10
(5 гласови)

Содржина

Дејството на филмот нѐ носи во 30-тите години од минатиот век и го следи животот на на госпоѓата Ерилин, на која животот и статусот во општеството ѝ се најважни. Таа ќе се вљубив во богатиот лорд Виндермир, кој е оженет, но тоа нема да го спречи да се гледа со Ерилин.

Слики

Добра жена

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сè за момчето (2002)

  image
  Драмска комедија за младо момче кое научува циничен, незрел маж како да се однесува како возрасен.
 • Подобро не може да биде (1997)

  image
  На Мелвин (Џек Николсон), ексцентричен и нетолерантен опсесивно-компулсивен писател, животот му се превртува кога единствената келнерка што може да го поднесе,...
 • Среќно до крајот на животот (1998)

  image
  Енди Тенант је режисер ове варијанте бајке о Пепељуги. Браќа Грим стижу у куќу имуќне Дворске Даме (Жана Моро) која прича о многим легендама које окружују причу о...
 • Лесна девојка (2010)

  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.