poster

Колку е паметно да се прават здравствени испитувања?

Are Health Tests Really a Good Idea? (2015)

Режисер: Serena Davies
Da Vinci Learning | денес | 23:00

Оценка на корисникот: 9.1/10
(137 гласови)

СОДРЖИНА

Илјадници здрави луѓе прават испитувања секој ден со надеж дека предвреме ќе фатат некоја болест. Мајкл Моузли прашува колку е тоа паметно. За да открие, самиот ќе ги испроба тестовите и ќе разговара со медицинските лица.

Продуцент: Serena Davies

Слики

Колку е паметно да се прават здравствени испитувања?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дwyане Wаде (2020)

  image
  Од детињства до пензије, можете видети живот једног алл стар кошаркаша. Кроз успоне и падове, омогуц́ава вам да схватите да је живот више од кошарке и њених светала.
 • Pacíficum (2017)

  image
  Documentary that studies the history, development, fauna and flora of the Peruvian coast.
 • The Ivory Game (2016)

  image
  Wildlife activists in take on poachers in an effort to end illegal ivory trade in Africa.
 • Руски дивљи тигар (2022)

  image
  Серијал приказује борбу за преживљавање великих мачака и открива интимне детаље из њихових живота.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.