poster

Љубав на Аљасци

Love Alaska (2019)

Режисер: Justin G. Dyck

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(5 гласови)

Содржина

Околности можда нису биле најсретније, али двоје пријатеља из дјетињства, Маггие и Финн, враќају се куќи и поновно налазе једно друго. Док креќу изнова и носе се с прошлошќу, хоќе ли ово двоје добити другу прилику за љубав?
Снимљено према роману Белле Цалхоуне.

Слики

Љубав на АљасциЉубав на Аљасци

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Романтично бегство (2019)

  image
  Амбициозната новинарка Дејна се согласува да оди на одмор со момчето Џона за да си ја спасат врската, но наместо тоа, тие раскинуваат веднаш штом пристигнуваат....
 • Лозјето на љубовта (2017)

  image
  Дајана е адвокатка која е затрупана со работа. Нејзиниот вујко Хју умира и ѝ остава половина од својата винарија, а другата половина му ја остава на Сет, неговиот...
 • 10 sдесет работи кои треба да ги направиме пред да раскинеме (2020)

  image
  Кога Ебигејл, самохрана мајка на две деца, забременува после една ноќ помината на Бен, овој необичен пар ќе се обиде да се избори со новонастанатата ситуација.
 • Љубавни кључ (2019)

  image
  Маггие ради на вјенчању као фотографкиња те наилази на бившу љубав. Њихов је однос напет све док се не сјете како добро пјевају заједно.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.