poster

Временски злосторства

Los cronocrímenes (2007)

Режисер: Nacho Vigalondo

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(18 гласови)

Содржина

Хектор се опушта пред својата нова куќа на село и ги разгледува околните ридови со двоглед. Одненадеж здогледува гола жена меѓу дрвјата. Тргнува кон неа, но го напаѓа на лице чија глава е обвиткана во гротескен розов завој. Тој се засолнува во лабораторијата на врвот на ридот, каде што осамениот научник го запознава со необичен уред за истражување. Тој сфаќа дека патувал во минатото и дека во сè што му се случило на патувањето, наишол на самиот себе.

Слики

Временски злосторстваВременски злосторстваВременски злосторстваВременски злосторстваВременски злосторства

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кохерентност (2013)

  image
  Група пријатели се собираат на вечера, но кога мистериозна комета ќе помине над Земјата, тие се вовлечени во низа необјасниви настани...
 • 2067. (2020)

  image
  Во 2067. година Земјата е на раб на пропаст. Откако со години не се преземало ништо во однос на климатските промени, растителниот живот е изумрен и има сѐ помалку...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Паклени ред (2003)

  image
  Хит Леџер је Алекс Берније, свештеник тајног религијског реда. Он добија задатак да оде у Рим и истражи мистериозну смрт воѓе његовог реда, чије тело је пронаѓено...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.