Содржина

Една група искусни американски убијци на нацисти ги демне своите жртви во окупирана Франција, а една Еврејка, сопственичка на кино, планира да ги убие врвните офицери на СС при премиерата на еден важен германски пропаганден филм.
Во првата година од германската окупација на Франција, Шосана Драјфус (Мелани Лоран) е сведок на убиството на нејзиното семејство од страна на нацистичкиот поручник, Ханс Ланда (Кристоф Волц). Шосана за влакно бега во Париз каде си создава нов идентитет како сопственик и оператор на кино. На друго место во Европа, поручникот Алдо Рејн (Бред Пит) организира група од војници кои се американски Евреи, за да извршат брзи и ненадејни чинови на одмазда. Единицата на Рејн, која подоцна непријателот ќе ја нарекува „копилињата“, се придружува на германската актерка и тајна агентка, Бриџет Вон Хамерсмарк (Дајен Кругер) во една мисија за убивање на водачите на Третиот Рајх. Судбините се спојуваат и во едно кино, каде Шосана решава самата да изврши план за одмазда... Филмот „Неславни копилиња“ на Квентин Тарантино користи шунд и пропаганда во еднаква мерка, спојувајќи ги неславните, потиснатите, вистинитите и славните приказни за Втората светска војна.

Слики

Неславни копилињаНеславни копилињаNBCUNBCUНеславни копилињаНеславни копилињаНеславни копилињаНеславни копилињаНеславни копилињаНеславни копилињаНеславни копилињаNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.