СОДРЖИНА

Филм описује легендарну битку која се водила за љубав најлепше жене света. Иако удата за Менелаја, краља Спарте, Јелена се лудо заљубљује у Париса, лепог принца из Троје, који јој узвраќа љубав. Љубавници беже у Троју где им краљ Приам пружа уточиште. У меѓувремену у Спарти понижени краљ Менелај објављује рат Троји. Ускоро у напад на утврѓени град креќе огромна спартанска војска...

Слики

Јелена ТројанскаЈелена ТројанскаЈелена ТројанскаЈелена ТројанскаЈелена Тројанска

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Први витез (1995)

  image
  Краљ Артур (Шон Конери) и Сер Ланселот (Ричард Гир) су ратници, који су заједно били много битке, али чија најважнија битка је била за љубав једне жене – Гиневре...
 • Робин Худ: Принц на крадците (1991)

  image
  Робин од Локсли се враќа дома и открива дека татко му е убиен од Шерифот на Нотингем. Робин се здружува со Азим, Литл Џон и Вил Скарлет за да го спаси кралството.
 • Последното метро (1980)

  image
  Париз, 1942. За време на нацистичката окупација на Франција, Марион Штајнер (Кетрин Денев), добро позната актерка, раководи со театарот Монмартр. Нејзиниот...
 • Izgubljen u Firenzi (2017)

  image
  Американец со скршено срце се затекнува во Фиренца, каде влегува во водите на локалниот опасен спорт, но и во канџите на заводливите локални жени.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.