Содржина

Забавна авантура со кучиња во која ќе ужива целото семејство!
Уште како кученце, Неволја живее удобен живот. Расте во голема вила, јаде сочни стекови, спие на најубавата постелнина и живее живот за кој секое куче може да сонува. Но кога ќе остане без својот сопственик, Неволја ќе се најде сам на улица, далеку од својата куќа. Семејството на покојниот сопственик дури тогаш дознава дека Неволја е важен дел од тестаментот, па сите тргнуваат во потрага по него. Во меѓувреме, Неволја учи како да се снајде во реалниот свет и ги запознава Раузи, прекалено улично куче со кое станува најдобар пријател, и млада музичарка која се бори да го најде своето место под ѕвездите. Заедно тие се обидуваат да му помогнат на Неволја и да го научат на вистинските вредности во животот.

Слики

НеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволјаНеволја

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Веверичја посла (2015)

  image
  Веверица намерава извести велику пљачку у фабрици џиновских ораха...
 • Рокенрол клинци (1991)

  image
  Цхантицлееру је петао сигуран како његово кукурикање изазива излазак сунца...Тхе Гранд Дуке оф Оwл (Велики Гроф Ќукова), који живи у близини, је такоѓе уверен...
 • Ав ав ѕвезда (2016)

  image
  Во снежната област овците живеат во хармонија, но кучето Боди кое треба да ги чува, повеќе сака да свири рокенрол. Кога во рацете на тој тибетански мастиф ќе му...
 • Пчеличката Маја 3: Златното јајце (2021)

  image
  Кога Маја, тврдоглава малечка пчеличка, и нејзиниот најдобар другар Вил, ја спасуваат принцезата на мравките, случајно ќе се најдат во една битка на бубачките...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.