Содржина

Брендон Ленг обожава фудбал. Повредата не му дозволува повторно да игра, но инстинктот на “квотербек” го прави прекрасен прогнозер на резултатот од натпреварите. Бидејќи му се потребни пари, го напушта Лас Вегас и заминува на Менхетен, за да работи како советник за обложување на Волтер Абрамс. Волтер има безумно заљубена жена, млада ќерка и бизнис кој цвета, но има и неколку проблеми: добро срце, верува дека е врвен манипулатор и зависност која одвај ја обуздува. Брендон го прифаќа како син и врската помеѓу нив е се посилна, но набрзо се тргнува на лошо, кога Волтер ќе се посомнева дека е жртва на измама.

Слики

Се за париСе за париСе за париСе за париСе за париСе за париСе за париСе за пари

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дивљи анѓели (1969)

  image
  "Дивљи анѓели" је југословенски играни филм снимљен 1969. у режији Фадила Хаџиќа. По жанру је мешавина драме и криминалистичког филма, а радња приказује како...
 • Роки 3 (1982)

  image
  Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) во оваа интензивна боксерска акција се бори со дотогаш најмоќниот противник, многу опасниот Клабер Ланг (Мр. Т). Во она што можеби...
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
 • Роки 5 (1990)

  image
  Откако се враќа дома по последниот триумф, Роки (Силвестер Сталоне) дознава дека неговите пари се загубени и дека неговите боксерски повреди значат пензионирање....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.