Porotnici

We the Jury (1996)

Режисер: Sturla Gunnarsson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Угледна телевизијска водитељица Wyнне Адамс (Лаурен Хуттон), признала је убојство властитог мула. Она, медутим, трали да њен злоцин прогласе оправданим уморством због мулеве невјере и уцесталог тјелесног злостављања. Вецина је поротника испрва склона оптуленој, но када се на суду појаве докази који јој не иду у прилог, запитају се није ли њена прица само прица.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Архитект (2006)

  денес
  image
  Лео Вотерс (Ентони ЛаПаља, “Без трага“) е еден уреден мечтател и архитект од Чикаго кој не може да се пожали на отсуство на обврски. Еден ден, со петиција в раце,...
 • Трагом костију (2017)

  денес
  image
  Пензионисана инжењерка Дусзејко живи самачким животом у планинском селу близу границе Пољске и Чешке. Она је харизматична и ексцентрична, пасионирана астролошкиња...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  денес
  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Ништо освен вистината (2008)

  денес
  image
  Вашингтонската политичка новинарка Рејчел Армстронг пишува за владин скандал во кој открива име на агент на ЦИА. Кога владиниот обвинител бара да го открие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.