рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(63 гласови)

Содржина

Во едно мирно италијанско село, најубавата жена во селото, Малена, станува предмет на злонамерни озборувања кај селаните и нивните љубоморни сопруги. Но, само младиот Ренато ќе ја дознае нејзината таинствена нераскажана приказна.
„Малена“ е незаборавна приказна за едно момче кое прераснува во маж среде хаосот на Втората светска војна. Во едно мирно италијанско село, најубавата жена во селото, Малена, станува предмет на злонамерни озборувања кај селаните и нивните љубоморни сопруги. Но, само нејзиниот најголем обожавател, младиот Ренато Аморосо, ќе ја дознае нејзината таинствена нераскажана приказна.

Слики

МаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМаленаМалена

Прегледи


Прегледано од hymie
вторник, 12 октомври 2021 22:52
A gorgeous, voluptuous woman is the object of attention in this World War II period piece, set in a Sicilian town. The star is a horny 13-year-old who fantasizes about a relationship with this grown woman, "Malena," a sexy lady who gets all the men's' attention in the town, and all the wrath of the jealous town women.

This is a strange film at times but beautifully filmed and almost always interesting. Monica Bellucci is indeed a feast for any male's eyes. She is almost beyond description,... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Му служев на англискиот крал (2006)

  image
  Дали е можно да се биде келнер, па да се стане менаџер на хотел, а на крај да се изгуби сè? Можно е! И не е ни толку тешко. Ако ви треба доказ, филмот „Му служев...
 • Најбоље од њих (2016)

  image
  Година 1940, бомбардовање Лондона. Са сталним падом морала становништва, Катрин, неискусна сценаристкиња и импровизовани тим глумаца, снимају чак и током напада...
 • Коса (1979)

  image
  Шеесеттите биле див и турбулентен период во историјата на западниот свет. Филмот „Коса“ од режисерот одликуван со оскар, Милош Форман, претставува музичко...
 • Селест и Џеси засекогаш (2012)

  image
  Оваа романтична драма се фокусира на двојка која останува блиска и по нивниот развод. Додека се снаоѓаат низ промените во нивните животи, Селест и Џеси откриваат...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.