СОДРЖИНА

Адвокат што брка слава добива случај на животот: момче ѓакон обвинет за брутално убиство на архиепископот на Чикаго. Ричард Гир е во главната улога како адвокат на младиот клиент чија забуна и навидум невиност кријат смртоносна тајна.
Ричард Гир е во главната улога како Мартин Вејл, познат адвокат за одбрана кој волонтерски го брани Арон Стемплер (Едвард Нортон), тинејџер од Кентаки обвинет за убиството на архиепископот од Чикаго. Прекриен со крв, Арон бил фатен по бркање што било пренесено во живо на ТВ, осигурувајќи го веселиот Вејл дека може да го подигне својот профил ако го брани очигледно виновниот осомничен. Како обвинител е запишана помошничката јавен обвинител Џенет Венабл (Лора Лини), која е бивша девојка на Вејл. Случајот на Вејл станува покомпликуван од тоа што очекувал кога психологот д-р Моли Арингтон (Френсис МекДорманд) заклучува дека Стемплер боледува од синдром на подвоена личност. Вејл исто така открива докази дека архиепископот бил вмешан во коруптивна шема за земјиште и можеби злоупотребувал млади верници. Сега циничниот, лукав адвокат е соочен со обесхрабрувачка перспектива, клиент што можеби ја заслужува неговата најдобра одбрана.

Слики

Исконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски стравИсконски страв

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Грабеж и потрага (2020)

  денес
  image
  Аурора е многу зафатена во библиотеката поради хуманитарната вечера на која ќе биде изложена круната на семејството Тудор. Но круната исчезнува, а набрзо го...
 • Лов (2013)

  денес
  image
  Терористички акт повторно ќе спои поранешни љубовници во игра од која нема излез. Довербата е на тест а нивните животи во опасност...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Време за убивање (1996)

  денес
  image
  Млад адвокат брани црн работник во мелница обвинет за убиство на двајца белци кои ја силувале неговата 10-годишна ќерка, предизвикувајќи насилна одмазда од Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.