poster

Менди

Mandy (2018)

Xорор, Фантазија, Акција, Трилер | Обединетото Кралство, Белгија, Франција, САД
Режисер: Panos Cosmatos

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 2/10

Содржина

Шумску идилу Реда Миллера и његове вољене Мандy напрасно прекидају садистички Јеримиах Санд и поремеќени чланови његовог сатанистичког култа. Након што Јеремиах отме Мандy, бесни Ред одлучи узети правду у своје руке и креќе на немилосрдни и крвави осветнички поход.

Слики

Менди

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бладрејн (2005)

  image
  Осамнаести век. Рајен је главна је атракција у Румунском циркусу, полу вампир - полу жена. Након што побегне из циркуса, упознаќе врачару која ќе јој открити њене...
 • Константин (2005)

  image
  Под улиците на современиот Лос Анџелес лежи свет на демони и ангели. Окултистот Џон Константин (Кијану Ривс) влегува во овој свет за да ѝ помогне на една...
 • Гордост и предрасуда и зомбиња (2016)

  image
  Земјата е зафатена од епидемија на зомбиња во оваа преработка на класичниот роман на Џејн Остин во кој се работи за сложените односи помеѓу љубовниците од...
 • Зли мртовци (2013)

  image
  Петмина дваесетикусургодишни пријатели се изолираат во една далечна викендичка. Кога ја откриваат Книгата на мртвите, тие не сакајќи ги повикуваат демоните што...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.